Zapowiedź: Maratończyk Brzeźno - Clescevia Kleszczewo

Już dzisiaj o 16 w Brzeźnie Maratończyk rozegra kolejne spotkanie ligowe. Rywalem zespołu prowadzonego przez Waldemara Sadysia będzie zajmująca obecnie czwarte miejsce Clescevia Kleszczewo.

Naprzeciw siebie staną więc dwie czołowe obecnie drużyny poznańskiej A-Klasy. Clescevia w pierwszych sześciu meczach zdobyła dziesięć punktów. Tym samym tracą trzy „oczka” do dzisiejszego rywala z Brzeźna.

Brzeźnianie podrażnieni porażką w Czerniejewie szybko poprawili sobie humory roznosząc w środę w Pucharze Polski Lidera Swarzędz aż 6:1 i na pewno liczą na kolejne wygrane. Dzisiaj jednak o trzy punkty na pewno nie będzie łatwo. Clescevia to zespół, który w poprzednim sezonie dwukrotnie pokonywał Maratończyka. Wcześniej jednak lepiej w bezpośrednich starciach radzili sobie Maratończycy.

To bardzo ważna kolejka dla układu ligowej tabeli. Oprócz meczu Maratończyka z Clescevią na boisko wybiegną między innymi Czarni Czerniejewo, którzy zagrają z Liderem Swarzędz. Lider w ostatnich tygodniach zaczął punktować i jeżeli chce doskoczyć do czołówki musi zwyciężyć z niepokonanym jeszcze zespołem z Czerniejewa. Bardzo ważne spotkanie rozegrane zostanie też w Środzie gdzie zajmująca trzecie miejsce Polonia podejmie szóstą Stellę Luboń. Wygrane pierwszej trójki pozwolą na odskoczenie od reszty stawki, a z kolei zwycięstwa teoretycznie słabszych rywali „spłaszczą” ligową tabelę.

10.04.2016 – Clescevia Kleszczewo – Maratończyk Brzeźno 3:1
05.09.2015 - Maratończyk Brzeźno - Clescevia Kleszczewo 3:5
26.04.2015 - Clescevia Kleszczewo - Maratończyk Brzeźno 1:3
21.09.2014 - Maratończyk Brzeźno - Clescevia Kleszczewo 2:1