Puchar Polski: Lider Swarzędz - Maratończyk Brzeźno 1:6

Maratończyk w godzinach popołudniowych udał się dzisiaj na boisko do Zalasewa gdzie swoje mecze rozgrywa Lider Swarzędz, aby zagrać tam spotkanie w ramach 1/32 finału Okręgowego Pucharu Polski.

Oba zespoły zagrały niedawno ze sobą w spotkaniu ligowym gdzie zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy z Brzeźna, którzy zaaplikowali rywalom cztery bramki, tracąc jedną.

Poprzednią rundę oba zespoły przeszły raczej bez większych problemów. Gospodarze wygrali z WKS Owieczki 4:1, a Brzeźnianie pokonali Czarnych Czerniejewo 8:4.

Obaj rywale przystąpili jednak do meczu w nieco odmiennych nastrojach. Lider po słabym starcie sezonu, zaczął w końcu wygrywać, a w ostatni weekend pokonali Jurand Koziegłowy aż 8:1. Maratończycy z kolei po bardzo dobrym starcie przegrał ostatnie spotkanie ligowe w Czerniejewie aż 6:1.

Wracając jednak do spotkania. Gospodarze podobnie jak i w poprzednim starciach obu zespołów starali się prowadzić grę, ale to Maratończycy byli bardzo konkretni. Najpierw Adam Łyduch pokonał bramkarza rywali, a następnie Mateusz Grajewski podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Darek Hoffmann, który wcześniej asystował przy obu bramkach. Teraz po dośrodkowaniu Sebastiana Przybysławskiego umieścił strzałem głową piłkę w bramce. Chwilę później bramkę z rzutu karnego strzelili gospodarze, ale później strzelali już tylko podopieczni Sadysia. Dwukrotnie prowadzenie podwyższał Adam Łyduch, a wynik spotkania na 6:1 ustalił Darek Hoffmann.

W następnej rundzie Maratończyk zmierzy się z występującą w Klasie Okręgowej Vitcovią Witkowo. Spotkanie odbędzie się 19 października.