Lotnik Poznań - Maratończyk Brzeźno 1:4 (0:3)

Pewnym i spokojnym zwycięstwem zakończył się sobotni wyjazd Maratończyka do Poznania. Zawodnicy z Brzeźna pokonali Lotnika 4:1 i nadal walczą o pozostanie w A-Klasie.

Od początku spotkania dużo lepiej wyglądali piłkarze Maratończyka i już w piątej minucie bramkę z głowy zdobył Jakub Kozerski. Następne piętnaście minut to kolejne dwie bramki w wykonaniu Brzeźnian. Najpierw dośrodkowanie Marka Małecki wykorzystał Marek Okarma, a następnie piłkę do bramki wpakował Marcin Roszkowiak.

W 65 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Fibnera uderzeniem z woleja Jakub Kozerski pokonał bramkarza. To już piąta bramka w ośmiu występach dla Maratończyka w wykonaniu "Bajbusa". W 78 minucie w końcu strzelili gospodarze i spotkanie zakończyło się przekonującą wygraną 4:1.

Po tej wygranej Maratończyk awansował na 14, pierwsze spadające miejsce. Mimo sporej straty do bezpiecznych pozycji nadal trzeba walczyć i punktować. Nadal jest szansa na utrzymanie!