Lider rywalem w Pucharze Polski

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej rozlosował dziś pary III rundy Pucharu Polski w strefie poznańskiej. Maratończyk Brzeźno, który w środę uporał się z Czarnymi Czerniejewo trafił na innego znanego rywala, Lidera Swarzędz.

W grze o finał pozostały 64 drużyny, które zostały podzielone na cztery strefy terytorialne. Już przed losowaniem wiadome było, że losowanie będzie nagrywane, a rozlosowane będą nie tylko najbliższe pary, ale także cała drabinka po sam finał.

Jak wcześniej zostało wspomniane Maratończyk trafił na Lidera Swarzędz z którym w ubiegły weekend grał w meczu ligowym. Spotkanie to zakończyło się wygraną Brzeźnian 4:1. Tamten mecz rozegrany został w Brzeźnie. Z kolei spotkanie pucharowe, które odbędzie się w środę, 28 września rozegrane zostanie u naszych rywali.

W razie ewentualnej wygranej i awansu do kolejnej rundy Maratończyk Brzeźno trafi na zwycięzce meczu Piast Kobylnica - Vitcovia Witkowo.

Losowanie ułożyło się raczej nie najgorzej. Los mógł skojarzyć nas zespół dużo gorzej. W strefie w której był losowany zespół z Brzeźna znajdowały się trzy czwartoligowe zespoły. Mowa tu o Unii Swarzędz, Huraganie Pobiedziska i Lechii Kostrzyn.