Autor:

Zenon Piechocki

Utworzono:

20.06.2016

Ostatni mecz w sezonie przyszło rozegrać drużynie Clescevii z liderem tabeli, drużyną , która już kilka kolejek temu awansowała do klasy okręgowej, najbardziej bramkostrzelną drużyną tej ligi tj. z drużyną Orkanu Jarosławiec. Początek meczu nie zapowiadał takiego pogromu drużyny Clescevii. Goście za punkt honoru postawili sobie za zadanie rewanż za porażkę z jesieni 0-5 na własnym boisku. I w pełni im się to udało, choć nie wiadomo jakby się mecz potoczył, gdyby nie wymuszone kartkami i kontuzjami zmiany w zespole Clescevii. A zaczęło się sensacyjnie. Obie drużyny od początku meczu nastawione były na otwartą grę. Mecz od początku był bardzo szybki. W 8 minucie na strzał z daleka zdecydował się aktywny Patryk „Majcher” . Piłka trafiła po drodze do Pawła Błaszczyka, który wykazał się refleksem i sprytnie umieścił piłkę w bramce dając prowadzenie Clescevii 1-0. W 17 minucie była kolejna okazja do zdobycia bramki, jednak Łukasza „Gerrego” Szymczaka w ostatniej chwili uprzedził obrońca gości. Za to goście w 22 minucie wyprowadzili szybką kontrę zakończoną bramką doprowadzając do stanu 1-1. Clescevia nie zmieniała stylu gry i już w 26 minucie po ładnej dwójkowej akcji Paweł –„Rudy” Szymczak ten pierwszy ponownie umieścił piłkę w bramce gości. Na reakcję gości długo nie trzeba było czekać. Prosty błąd „Micha” Jadowskiego został natychmiast wykorzystany przez gości i do przerwy wynik był remisowy 2-2.

W przerwie nastąpiły w zespole Clescevii zmiany. Opuścili boisko kontuzjowany Patryk „Majcher” i „Gerry” Szymczak. Widowiskowy mecz trwał dalej. Najpierw w 52 minucie uratowała bramkarza Clescevii poprzeczka, następnie w 57 minucie po faulu w polu karnym na „Rudym” sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, a w 59 minucie „Rudy „ trafił w słupek bramki gości. Niestety w 60 minucie boisko musiał opuścić boisko kapitan Clescevii „Bert” Jadowski i od tego momentu gra gospodarzy się posypała. Goście zdominowali środek pola i posyłali dobre podania do swoich szybkich napastników. Na efekty tego nie trzeba było długo czekać Goście pokazali , że nieprzypadkowo są najskuteczniejszym zespołem w lidze i w krótkim odstępie czasu, bo w 67 , 77 i 85 minucie zdobyli trzy bramki. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 2-5. Zespołowi Orkana Jarosławiec składamy gratulacje z powodu awansu do klasy wyższej i życzymy im dużo sukcesów w nowym sezonie. Mimo nieudanej końcówki rundy wiosennej zespół Clescevii zakończył rozgrywki na wysokiej 4 pozycji . Na analizę gry Clescevii w całym sezonie 2015/2016 przyjdzie czas za 2-3 tygodnie. Dziękujemy zawodnikom Clescevii za ambitną i waleczną postawę w całych rozgrywkach .