Trzecie miejsce w turnieju Walki

Wczoraj zawodnicy Maratończyka wzięli udział w turnieju organizowanym przez Walkę Kostrzyn na hali w Kostrzynie. Maratończycy mimo przeciętnej postawy potrafili wywalczyć trzecie miejsce.

Brzeźnianie turniej rozpoczęli od meczu z Oldboys Kostrzyn, którym za sprawą Marka Małeckiego, Krystiana Dukarskiego i Marka Szymczaka zaaplikowali trzy bramki nie tracąc żadnej.

W następnym spotkaniu zmierzyli się z Crerovią Krerowo. Rywal został całkowicie zlekceważony przez graczy z Brzeźna przez co pojedynek zakończył się wyraźnym zwycięstwem Crerovii 3:0.

Ostatnim rywalem w fazie grupowej był główny faworyt do zwycięstwa w turnieju Patologia Kostrzyn. Mimo dobrej gry i prowadzenia po bramce Krystiana Dukarskiego Maratończyk musiał uznać wyższość rywali drugą bramkę tracąc na 6 sekund przed końcem spotkania. Mimo zajęcia trzeciego miejsca w grupie Maratończyk awansował do ćwierćfinału dzięki pozytywnym wynikom w innych grupach.

Tam czekał na Maratończyka zwycięzca swojej grupy i bardzo mocny tego dnia zaprzyjaźniony Meblorz Swarzędz. Meblorze dopingowani przez swoich kibiców nie potrafili jednak pokonać twardo i ambitnie grającego Maratończyka. Dwie bramki Marka Małeckiego i jedna Krystiana Dukarskiego dały zwycięstwo 3:1 i awans do półfinału gdzie czekała Walka Kostrzyn.

Kolejne wyrównane spotkanie zakończyło się niestety porażką Maratończyka. Co gorsza, po raz kolejny to Maratończyk wyszedł na prowadzenie (bramka Adriana Dukarskiego), ale nie potrafił utrzymać prowadzenia i stracił drugą bramkę na kilkanaście sekund przed końcem czasu. Na pocieszenie można dodać, że Brzezio odpadło z przyszłym zwycięzcą turnieju.

W spotkaniu o trzecie miejsce naprzeciw Brzeźnianom stanęli zawodnicy Ogniwa Siekierki. Bezbramkowe spotkanie zakończyło się rzutami karnymi, które lepiej wykonywali Maratończycy.

Turniej zakończyliśmy na trzecim miejscu mimo, że mieliśmy dużo szczęścia przy wyjściu z grupy. Słaba postawa w meczu z Crerovią obudziła jednak Maratończyków i następne trzy spotkania wyglądały dużo lepiej. Trzecie miejsce trochę cieszy, ale apetyty były na pewno na trochę wyższe miejsce.

Warto dodać, że Michał Bocian został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Mecze:
Oldboys Kostrzyn 3:0 (Małecki, Dukarski K., Szymczak)
Crerovia Krerowo 0:3
Patologia Kostrzyn 1:2 (Dukarski K.)
Meblorz Swarzędz 3:1 (Dukarski K., Małecki x2)
Walka Kostrzyn 1:2 (Dukarski A.)
Ogniwo Siekierki 0:0, rzuty karne: 3:2

Kadra Maratończyka (w nawiasie bramki): Michał Bocian, Adrian Dukarski (1), Krystian Dukarski (3), Marek Małecki (3), Tomasz Filusz, Marek Okarma, Marek Szymczak (1), Jakub Kozerski

Powiązana galeria: