Kto będzie grał w A-Klasie?

Już za 5 tygodni rozpocznie się nowy sezon poznańskiej A-Klasy. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w przedostatni weekend szkolnych wakacji czyli 22/23 sierpnia. Jak na razie WZPN nie podał jeszcze ani terminarza ani listy drużyn z którymi zmierzymy się w najbliższym sezonie. WZPN powinien podać to w ciągu kilku najbliższych dni, ale my już teraz jesteśmy w stanie wymienić zespoły z którymi zmierzymy się w nowym sezonie.

Liga będzie składała się podobnie jak i w poprzednich latach z 14 zespołów. Dziesięć z nich to drużyny, które występowały także w poprzednim sezonie, a więc:

Orkan Jarosławiec, Jurand Koziegłowy, Czarni Czerniejewo, Polonia II Środa, Clescevia Kleszczewo, Pogoń Książ Wlkp., KS Łopuchowo, Zawisza Dolsk, Przemysław Poznań i oczywiście Maratończyk Brzeźno.

Z ligą pożegnały się cztery zespoły: Drużyna Wiary Lecha, która wygrała ligę w poprzednim sezonie i awansowała do klasy okręgowej, a także LKS Kicin,Las Puszczykowo i KS Gniezno. Dwa pierwsze zespoły spadły z ligi, a zespół z Gniezna wycofał się z rozgrywek po rundzie wiosennej.

W nowym sezonie do A-Klasy dołączy spadkowicz z Klasy Okręgowej czyli Stella Luboń. Z kolei z B-Klasy awansowały zespoły Phytopharmu Klęka i Lotnika Poznań.

Stawkę prawdopodobnie uzupełni Lider Swarzędz, który mimo, że dopiero zaczyna rozgrywki w dorosłej piłce otrzymał zgodę WZPN-u na start w A-klasie.

Prawdopodobny skład ligi:
Jurand Koziegłowy,