II miejsce na turnieju w Gułtowach

Zawodnicy Maratończyka uczestniczyli dzisiaj w turnieju o Puchar Rady Gminy Kostrzyn z okazji 70-lecia GKS Gułtowy. Brzeźnianie zajęli drugie miejsce w turnieju przegrywając finał dopiero w rzutach karnych.

Pierwsze wiadomości z turnieju były trochę nieprzyjemne. Maratończyk trafił do grupy śmierci mając za przeciwników Meblorza Swarzędz, Walkę Kostrzyn i GKS Bokserzy.

Pierwsze spotkanie to mecz z Meblorzem wygrany przez Maratończyka 1:0, a strzelcem jedynego gola był Sebastian Przybysławski. W drugim meczu naszym przeciwnikiem byli zawodnicy Walki Kostrzyn. Mecz został szybko "zabity" przez Brzeźnian, którzy w pięć minut zdobyli trzy bramki i tak też zakończyło się spotkanie. Wszystkie bramki w tym mecz zdobył Dariusz Hoffmann.

Ostatnie spotkanie w grupie to gra z Bokserami, którzy podobnie jak my nie stracili jeszcze punktu. Lepsi okazali się zawodnicy ubrani w koszulki Warty Poznań, którzy pokonali nasz zespół 1:0.

Sześć punktów dało drugie miejsce i grę w ćwierćfinale gdzie bramka Kościelniaka i samobójcze trafienie ustawiło wynik spotkania na 2:0. W meczu o finał czekali zawodnicy GKS Gułtowy. Tu ponownie strzela Kościelniak, a także trafienie dokłada Marcin Buszka i kolejne spotkanie kończymy wynikiem 2:0.

W finale czekali dobrze już nam znani Bokserzy. Trwające 15 minut spotkanie i 5 minut dogrywki nie wskazało zwycięzcy, przez co trzeba było wyłonić go w rzutach karnych. Lepiej egzekwowali je nasi przeciwnicy i to oni wygrali cały turniej.

Maratończyk zakończył turniej na drugim miejscu.

Kadra Maratończyka na turnieju (w nawiasie ilość bramek) - Kuźniak, Bocian, Dukarski K., Przybysławski, Buszka (1), Kasprzyk, Kościelniak (2), Hoffmann (3), Bednarczyk, Fibner, Grajewski, Dukarski H., Kozerski, Łyduch